Z okazji wspominania życia św. Jana Pawła II w 40 rocznicę Jego Pontyfikatu i w setną rocznicę odzyskania niepodległości przypominamy pieśń Maryjną pt. Maryjo Królowo Zwierzyńca, która była śpiewana podczas Mszy św. w kościele w Zwierzyńcu od 1980r. Jest ona darem Jana Zamojskiego – poety i pianisty z okazji konsekracji kościoła wybudowanego na terenie dawnego obozu koncentracyjnego. Jan Zamojski był bardzo wzruszony konsekracją nowego kościoła ponieważ wiele razy oboje z żoną przekraczali obozową bramę, aby nieść pomoc nieszczęśliwym, uwięzionym ludziom. Wiele wysiłku wkładali w to, aby ta pomoc była możliwa. W odtworzeniu melodii pieśni pt. Maryjo Królowo Zwierzyńca pomogła pani Jadwiga Paczos 92 letnia parafianka z Bagna. Dzięki pomocy Pani Jadwigi Paczos, nasz parafianin Pan Piotr Trojanowski podjął się próby odtworzenia tej melodii.

środa,
23 czerwca 2021